MODERNIZACJA MALTANKI

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MALTA: W rejonie stacji kolejki Maltanka trwają prace budowlane. W tym miejscu powstanie tor odstawczy, na którym będą mogły stacjonować wagony kolejki parkowej. To konieczne w związku ze zwiększeniem liczby kolejek.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że Kolej Parkowa Maltanka niedawno wzbogaciła się o kolejne pojazdy. Spółka MPK Poznań, posiadająca już wcześniej trzy lokomotywy spalinowe i osiem wagoników, pozyskała od Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych m.in. parowóz Borsig Bn2t, wagon z napędem spalinowym serii MBxc1-41, a także wagon z dawnej Kolei Witaszyckiej. Poza parowozem, który od lat regularnie kursuje po trasie Maltanki, planowane jest uruchomienie „ryjka” oraz wspomnianego wyżej wagonu osobowego. Nie wszystkie wagony mieszczą się w garażu, w sezonie część pojazdów będzie więc stacjonować na torze odstawczym.

– Prace nie będą mieć wpływu na kursowanie Kolejki Parkowej Maltanka – mówi Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu MPK Poznań ds. technicznych. – Tor będzie mógł być użytkowany po uzyskaniu wszelkich pozwoleń, chcielibyśmy, aby nastąpiło to jeszcze przed wakacjami.

Fot. MPK Poznań