ŚCIEŻKA NIE DO POZNANIA

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO/TULCE: Po kilku latach przygotowań trwa budowa ścieżki rowerowej z Poznania do Gowarzewa. Przetarg rozstrzygnięto w 2019 roku.

Inwestycja obejmuje budowę ścieżki rowerowej Poznań – Tulce (Etap I) – odcinek o dł. 3,587 km biegnie od granicy miasta Poznania (Szczepankowo), ale jak widać w praktyce zabrakło kilkuset metrów, aby połączyć ją na przykład z istniejącym chodnikiem przy ul. Szczepankowo w Poznaniu.

-Warto wspomnieć, że inwestycja nie była dobrze skonsultowana z Poznaniem, bo na teraz brak będzie 300-400 metrów ścieżki czy chodnika od lasu do granicy z Poznaniem. Powstanie tzw. „wąskie gardło” i wzmożony ruch pieszo rowerowy na trasie Tulce-Poznań będzie narażony na ogromne niebezpieczeństwo, bo tam ani pobocza, ani nic – napisał na naszym Facebook’u czytelnik Jędrzej.

– Jak zwykle ktoś czegoś nie dopatrzył. Włączenie się do ruchu ze ścieżki, jadąc z Tulec do Poznania będzie nie lada wyzwaniem – komentuje z kolei Iza.

– Należałoby dodać, że przed granicą Poznania deczko tej drogi chyba zabraknie…I tak trzeba będzie wjechać na ulicę lub chodnik – dodaje czytelniczka Wieści z Okolicy Anna.

Ścieżka wiedzie przez sąsiednie Tulce i kończy się w rejonie ul. Diamentowej w Tulcach.

W ramach projektu powstaną ciągi komunikacji pieszej i rowerowej o szerokościach od 1,50 m do 3,50 metrów. Wykonane zostanie także nowe oświetlenie energooszczędne na niektórych odcinkach m.in. w pobliżu cmentarza w Tulcach do ul. Diamentowej. W rejonie kościoła pojawi się parking rowerowy (Bike&Ride).

Projektowana droga rowerowa będzie jednocześnie ciągiem spacerowym z miejscami odpoczynku.

Na etapie projektowania pojawiły się np. kolizje z sieciami podziemnymi, konieczność utworzenia skrzyżowania na połączeniu z ulicą Polną. Procedury wydłużyła też pandemia.

Fot. Wieści z Okolicy