OTWARTY ŁĄCZNIK

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-CHARTOWO: Wykonawca inwestycji przewiduje, że najpóźniej w nocy z 23 na 24 grudnia udostępniona została łącznica wjazdowa z ul. Szwedzkiej na ul. Krzywoustego (zjazd z ul. Szwedzkiej w stronę ronda Rataje) – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak już wcześniej informowaliśmy na portalu Wieści z Okolicy od 18 grudnia 2021 roku jest otwarty dla kierowców wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej oraz dwa nowe ronda po obu jego stronach – na skrzyżowaniach z ul. Wiatraczną i Bobrzańską. Przejezdne są również obie jezdnie ul. Krzywoustego pod wiaduktem.

Miasto informuje, że dobiegają końca również prace związane z likwidacją tymczasowych przejazdów przez pas rozdziału ul. Krzywoustego pod wiaduktem, które wiążą się z krótkotrwałymi zajęciami wewnętrznych pasów.

Obecnie wykonawca realizuje prace wykończeniowe i porządkowe w obrębie przebudowanego układu komunikacyjnego. W ramach tych działań m.in. do końca miesiąca zdjęta zostanie folia zabezpieczająca ekran akustyczny. Gdy poprawi się pogoda, dokończone zostanie również grubowarstwowe oznakowanie poziome. Wszelkie prace oraz procedura odbiorowa zakończą się w pierwszym kwartale 2022 r.

Wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej został rozebrany ze względu na zły stan techniczny i zastąpiony zupełnie nową konstrukcją. Całość uzupełnia infrastruktura rowerowa, chodniki i zieleń – czytamy w komunikacie PIM.

Fot. Poznańskie Inwestcyje Miejskie