DEKLARACJE ZA ODPADY

AKTUALNOŚCI

Prawie 21 tysięcy – tyle wpłynęło dotąd deklaracji w ramach poznańskiego systemu gospodarowania odpadami. To sporo, ale wciąż za mało, bowiem potrzeba 50 tys., a czasu zostało coraz mniej. Brak deklaracji może spowodować problemy z odbiorem śmieci w nowym roku. 

Około połowa z 20 767 deklaracji za odpady (dane z 22 grudnia) złożono drogą elektroniczną. To najprostszy i najszybszy sposób, który wybrało także wielu seniorów. Nowością poznańskiego systemu gospodarowania odpadami jest możliwość składania dokumentów online poprzez portal Przyjazne Deklaracje. Mogą skorzystać z niego wszyscy, którzy mają dostęp do internetu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na właścicielach domów jednorodzinnych, działek i domków wypoczynkowych, a także obiektów, które nie są na stałe zamieszkałe – np. biur, sklepów, restauracji czy punktów usługowych. W przypadku osób mieszkających w blokach czy kamienicach, zadanie to spoczywa na spółdzielniach lub wspólnotach mieszkaniowych – czytamy na stronie poznan.pl.

Fot. poznan.pl