REMONT CHODNIKA

Komunikacja

POZNAŃ-GŁÓWNA: Już na początku lipca piesi będą mogli korzystać z kolejnych wyremontowanych chodników. Tym razem prace prowadzone będą na ul. Chlebowej i przy skrzyżowaniu Krańcowej i Gnieźnieńskiej w Poznaniu.

Remonty dróg dla pieszych rozpoczną się w poniedziałek (24 czerwca). Ekipy brukarskie będą pracować na ul. Chlebowej, gdzie nowa nawierzchnia z płyt 35×35 centymetrów zostanie ułożona od okolic wejścia do bloku oznaczonego numerem 1 do skrzyżowania z ul. Koronkarską.

Dzięki temu piesi nie będą już musieli chodzić po starym i w wielu miejscach zniszczonym chodniku. Znacznie poprawi się komfort przemieszczania się. Jest to kontynuacja prac sprzed kilku lat, gdy wyremontowany został chodnik między innymi w okolicach placu zabaw. Koszt prac to ponad 90 tysięcy złotych. Środki na remont przekazała Rada Osiedla Ostrów Tumski – Śródka – Zawady – Komandoria z funduszy będących w jej dyspozycji

Z kolei dzięki wskazaniom radnym z Osiedla Główna zostanie ułożona nawierzchnia chodnika po wschodniej stronie skrzyżowania ulic Krańcowej i Gnieźnieńskiej. Tam będzie można wygonie chodzić po płytach 50×50 centymetrów. Przewidywany koszt robót to 35 tysięcy złotych.

W obu przypadkach w trakcie robót piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w poruszaniu się po remontowanych odcinkach chodników. Za utrudniania przepraszamy. Prace powinny zakończyć się już na początku lipca.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu