NOWE KAMERY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-RATAJE/SZCZEPANKOWO: Jeszcze przed wiosną rozpoczął się montaż elementów monitoringu miejskiego na kolejnym poznańskim osiedlu.  

– W ramach prac powstaną dwa punkty z kamerami w pobliżu przedszkola nr 93 oraz w rejonie skrzyżowania Szczepankowo/Skibowa. Finansowanie w wysokości 100 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Rady Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesiński – informuje osiedlowy radny Krzysztof Filipiak.

Z kolei w marcu radny miejski i osiedlowy z poznańskich Rataj Artur Gumny odbył robocze spotkanie z przedstawicielami Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa (WZKiB) oraz przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych przy ul. Niemena na Łacinie. Tematem spotkania była budowa monitoringu miejskiego na Łacinie. Dzięki jego poprawce, w budżecie miasta została zabezpieczona kwota 100 tys. zł na ten cel. Dynamicznie rozwijająca się Polanka i Łacina jest białą plamą, jeżeli chodzi o monitoring miejski.

– Podczas spotkania, które odbyło się w terenie wyznaczyliśmy pierwsze kluczowe miejsca. Jedno z nich to rondo przy ul. Niemena, a drugi punkt to ul. Skowrońskiego która jest równoległa do ul. Niemena. Wstępne założenia są takie aby na każdym punkcie zmontowana była kamera stałopozycyjna i obrotowa. Rozbudowa monitoringu w tej części Rataj wymaga dużych nakładów dlatego prace będą etapowane. Docelowo chcemy rozbudować monitoring o ul. Brneńską, aż w kierunku ul. Krzywoustego (trasa Katowicka). Wybrane miejsce będą jeszcze konsultowane z Policją i Strażą Miejską. Cieszę się, że mogłem spotkać się mieszkańcami, którzy wybrali pierwsze punkty pod monitoring miejski. Pracownicy WZKiB bardzo merytorycznie podeszli do sprawy, a o kolejnych etapach będę Państwa informował. Jeżeli nie pojawią się żadne nieprzewidziane sytuacje, jeszcze w tym roku monitoring miejski będzie uruchomiony – informuje Artur Gumny.

Fot. Facebook/Osiedle Szczepankowo-Spławie-Krzesiński