GALERIA DO ROZBIÓRKI

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MALTA: Na początku roku ruszyły prace przygotowawcze do rozbiórki Galerii Malta w Poznaniu.

Jak informowaliśmy w Wieściach z Okolicy Zarząd Dróg Miejskich już w połowie grudnia 2023 r. zapowiadał, że zamknięta zostanie wewnętrzna ulica łącząca Baraniaka z Maltańską. Stało się to dopiero w styczniu.  

Zgodnie z zapowiedziami ulicą można dojechać tylko do pierwszego biurowca (Malta House) oraz znajdującego się w nim parkingu podziemnego.

Zamknięta ulica nie jest drogą publiczną – jej właścicielem są podmioty prywatne. To droga, którą z ul. Baraniaka (po przejechaniu przez skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II) jako pierwszą można było skręcić w prawo. Prowadzi do ul. Maltańskiej oraz do wjazdów na parkingi Galerii Malta. Wykonawca prac poinformował, że brak przejazdu ma obowiązywać do października przyszłego roku. Objazd możliwy jest ul. Kaliską lub ul. Katowicką” – informował w grudniu ubr. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Zamknięcie ulicy może oznaczać, że wkrótce rozpocznie się rozbiórka galerii. Nie wiadomo na razie kiedy się rozpocznie.

18 grudnia 2023 r. to był ostatni dzień, kiedy każdy mógł odwiedzić wnętrze budynku.  

Wielkie otwarcie Galerii Malta odbyło się 25 marca 2009 roku. Wówczas na terenie obiektu znajdowało się 200 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Malta była wówczas największą galerią handlową w zachodniej Polsce. Znajdował się tu pierwszy w województwie sklep sieci Marks & Spencer. Tu zadebiutowały w Poznaniu marki Bershka, Stradivarius i Pull & Bear. Klienci mieli do dyspozycji darmowy parking na blisko 2 tys. miejsc.

Fot. Czytelnik Wieści z Okolicy