POŻARY W DOMU

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Trzeci w tym roku pożar opuszczonego domu gasili strażacy przy ul. Stewnickiej w Poznaniu.

30 sierpnia 2023 roku strażacy zostali wezwani do zadymienia w opuszczonym budynku, pod doskonale znanym ratownikom adresem.

  • Przy ulicy Stewnickiej w Poznaniu pojawiły się 3 zastępy gaśnicze i policja. Chyba kogoś złapali, bo ktoś tam był w środku – napisał do portalu Wieści z Okolicy czytelnik Adam.

Czytelnik poinformował portal Wieści z Okolicy, że strażacy gasili pożar w tym samym domu, tego smaego dnia ponownie wieczorem.

Do groźnie wyglądających pożaru doszło także w 20 czerwca 2023 roku w tym samym budynku przy ul. Stewnickiej w Poznaniu.

O zdarzeniu poinformował portal Wieści z Okolicy czytelnik Adam, który przysłał do naszej redakcji krótki film. Video można zobaczyć na naszym Facebook’u.  

Strażacy potwierdzają, że interweniowali w opuszczonym budynku, gdzie pojawiło się duże zadymienie. Sytuacja jednak szybko została opanowana. Według wstępnych informacji nikt nie został ranny.  Prawdopodobnie w budynek zamieszkiwali bezdomni.

Dzień później strażacy ponownie gasili pożar opuszczonego domu przy ul. Stewnickiej w Poznaniu – poinformował portal Wieści z Okolicy czytelnicy Adam i Oliwier.

Obecnie ustalana jest przyczyna trzech pożarów, ale jedną z hipotez może być celowe podpalenie.

Fot. Screeen z Video od Czytelnika Adama, Czytelnik Oliwier