ZBIÓRKA DLA RAPERA

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-DARZYBÓR: Marek Szymański, występujący pod pseudonimem EybeR to poznański raper, który przez kilka lat był bezdomnym. Mieszkał m.in. w Pogotowiu Społecznym na poznańskim Darzyborze, a później wystąpił tam na charytatywnym koncercie. Ze swoją muzyką odwiedzał też domy dziecka. Teraz sam ogłosił w internecie zbiórkę na rozwój muzyczny i wydanie płyty.

Obecnie raper z Poznania walczy z dopalaczami i uświadamia młodych ludzi, aby tego nie brali, bo sam stoczył się przez to na dno. Jak mówi z pomocą Boga stanął na nogi.     

Narkotyki, dopalacze, papierosy, alkohol i kradzieże ze sklepów – takie było wcześniejsze życie aktualnie 30-letniego Marka Szymańskiego, który używek spróbował już w wieku 13 lat.

Jego życie zaczęło się zmieniać, gdy od kilku lat zajął się tworzeniem hip-hopu. Sam pisze teksty, gdy najdzie go wena twórcza np. w tramwaju, na ulicy, na przystanku. Muzyką zajął się, gdy przebywał w ośrodku wychowawczym w Trzebierzy. Zaczął od przeróbek cover’ów Maryli Rodowicz i zespołów Elektryczne Gitary oraz Feel.

Stworzył też własną markę odzieżową „EybeR” (w gwarze poznańskiej: rozrabiaka, łobuz). Przygotował pierwszą bluzę z napisem „Wiara w Boga dodaje mi skrzydeł”. Prowadzi też profil: Facebook.com/Życie bez wspomagaczy-STOP dopalaczom. Nagrał utwory, w których przeprasza matkę, za swoje zachowanie oraz inne pt. Wysłannik Boga, Mój Cel, Taki Świat, Autobiografia, Modlitwa, Nie boję się śmierci, Brak słów, Siła marzeń.      

Link do zbiórki: www.zrzutka.pl/zeahxr

Fot. Archiwum Prywatne

POSŁUCHAJ UTWORÓW:

Fot. Archiwum Prywatne