BEZPIECZNIEJ NA OLIWKOWEJ

Komunikacja

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Po wielu apelach mieszkańców i publikacjach ich próśb, także na łamach Wieści z Okolicy piesi skorzystają z nowej infrastruktury jeszcze w tym roku.  

Choć ulica Oliwkowa to jedna z najkrótszych dróg na tym osiedlu, to jednak codziennie chodzi tutaj wiele osób, którzy muszą dojść np. na przystanek autobusowy przy ul. Szczepankowo lub do okolicznych firm.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że latem została podpisana umowa na wykonanie chodnika na ul. Oliwkowej na poznańskim Szczepankowie. Zgodnie z jej zapisami nowy chodnik będzie miał 2 metry szerokości i wybudowany zostanie z płyt betonowych 50×50 cm. Zlokalizowany będzie po wschodniej stronie ulicy.

W ramach prac wykonane zostaną również zjazdy na posesje i kanał technologiczny. Przy skrzyżowaniu z ul. Glebową w Poznaniu wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych wyposażone w maty ostrzegawcze i kierunkowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Przy ulicy posadzone zostaną również 4 lipy drobnolistne.

Okoliczni mieszkańcy zyskają wygodne dojście do pobliskich przystanków autobusowych oraz nieruchomości.

Koszt budowy to ponad 987 tys. złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków ZDM i lokalnej rady osiedla – ponad 440 tys. złotych przekazała Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki.

Prace budowlane powinny rozpocząć się w połowie września, a zakończyć na początku grudnia br – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Fot. ZDM Poznań