OGRÓDEK EKOLOGICZNY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-CYBINA: Czym jest bioróżnorodność, jak działa ekosystem oraz dlaczego na przestrzeni dziejów zmieniał się wygląd doliny Cybiny? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź 15 sierpnia, podczas warsztatów dla dzieci w nowo otwartym Rzecznym Ogrodzie EkoEdukacji.

Rzeczny Ogród EkoEdukacji usytuowany jest w sąsiedztwie Bramy Poznania, w dwóch przestrzeniach: wzdłuż promenady przy ulicy Ostrówek, w sąsiedztwie Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa oraz na dolnym tarasie – nad Cybiną.  

Okazja, aby lepiej poznać Rzeczny Ogród EkoEdukacji z przewodnikiem, nadarzy się już 15 sierpnia. Dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami będą mogły wziąć udział w warsztatach, podczas których odkryją wybrane elementy ogrodu, dowiedzą się, czym jest bioróżnorodność, a także jak działa ekosystem oraz dlaczego na przestrzeni dziejów zmieniał się wygląd doliny Cybiny. Uczestnicy zajęć przyjrzą się również roślinności oraz zwierzętom zamieszkującym okolicę. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 61 647 7634.

W ogrodzie znajdują się instalacje, z których można korzystać samodzielnie, w grupie lub podczas warsztatów z edukatorami. Jedną z ciekawszych jest kuchnia błotna, czyli „laboratorium na świeżym powietrzu”, gdzie można przyjrzeć się konsystencji, strukturze i zapachowi naturalnych materiałów nadrzecznych. Uwagę zwraca także ścieżka bosych stóp, gdzie można poprzez dotyk dłońmi lub stopami zapoznać się bliżej z materiałami spotykanymi nad rzeką, takimi jak szyszki, kamyczki i piasek.

Najmłodszych na pewno ucieszy zjeżdżalnia, która powstała z prawdziwego polodowcowego głazu narzutowego. Na miejscu można znaleźć również labirynt, który uczy orientacji w terenie, pozwala rozpoznać kierunki świata, a także tor wodny, „opowiadający” o sile tego żywiołu. 

Z atrakcji w ogrodzie można korzystać także indywidualnie. Aby móc w pełni to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową projektu rzeka.bramapoznania.pl. (zakładka Rzeczny Ogród EkoEdukacji). Każde z urządzeń ma tam swój opis, ideę, określone cele edukacyjne oraz aktywności -czytamy na stronie poznan.pl.

Fot. poznan.pl