PRZENIESIONY PRZYSTANEK

Komunikacja

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Na trasie objazdowej dla autobusowych linii miejskich nr 154 i 220 oraz podmiejskich nr 431, 432 i 435 od 6 lipca funkcjonuje nowy tymczasowy przystanek Skibowa.

Jest on zlokalizowany na ul. Rodawskiej w Poznaniu, na wysokości posesji numer 24a.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że ulice Ługańska oraz  Szczepankowo (od ulicy Skibowej do ulicy Ługańskiej) są jednokierunkowe – z zachowanym kierunkiem ruchu do ul. Krzywoustego (do wiaduktu na trasie katowickiej).

W kierunku poznańskiego Szczepankowa, Spławia i Tulec autobusy linii nr 154, 220, 431, 432 i 435 kursują  trasą objazdową ulicami: Ostrowską, Rodawską i Skibową.

Przystanki Ługańska i Wieprawska są wyłączone z użytkowania, natomiast przystanek Szczepankowo przeniesiony jest na ul. Skibową przy skrzyżowaniu z ulicą Szczepankowo. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na istniejących przystankach Łopawska i Rodawska oraz na tymczasowo przeniesionym przystanku Szczepankowo na ul. Skibowej.

W kierunku ronda Rataje i Garbar ruch autobusów odbywa się trasami  bez zmian – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu miejskiego w Poznaniu.

Fot. ZTM Poznań