UPAŁY I BURZE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ I OKOLICE: Wraz z nadejściem lata do Wielkopolski dotarły upały przekraczające 30 stopni i burze, które spowodowały szkody w regionie.

Jak poinformował portal faktykaliskie.pl, 21 czerwca w godzinach wieczornych przez ten rejon Wielkopolski przetoczyła się gwałtowna burza. Wiatr był tak silny, że z budynków zerwał kilka dachów, w tym z remizy strażackiej w Sobótce. Z kolei w parku w Pleszewie  wichura połamała kilka drzew. Strażacy interweniowali też w innych miejscach, między innymi w podpoznańskim Trzeku  i Drzązgowie pod Kleszczewem.  

23 czerwca przy ulicy Porzeczkowej w podpoznańskich Czapurach drzewo spadło na zaparkowany samochód dostawczy – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Głuszyna. Według wstępnych informacji nikt nie został ranny.

22 czerwca do godziny 18.00 obowiązuje w całej Wielkopolsce  ostrzeżenie II stopnia przed upałem. W komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawia się też  informacja o możliwości występowania burz z gradem w naszym województwie aż do 23 czerwca 2023 r.

Fot. OSP Kleszczewo, OSP Poznań Głuszyna