TRAMWAJE INACZEJ

Komunikacja

POZNAŃ-ŚRÓDKA: Tramwaje linii nr 98 – od czwartku 4 maja do piątku 12 maja kursują w relacji Rondo Śródka – Małe Garbary.

Zmiana trasy przejazdu wynika z konieczności przygotowania układu torowego w rejonie placu Wielkopolskiego do regularnego kursowania tramwajów w ciągu łączącym pl. Ratajskiego z Rondem Śródka. Tramwaj wahadłowy kursuje wyłącznie po torze południowym (tzn. tym bliżej dworca autobusowego Rondo Śródka oraz Starego Rynku).  

Tramwaj będzie obsługiwany przez dwóch motorniczych, dzięki czemu zachowana zostanie dotychczasowa częstotliwość kursowania tramwajów, tj. co 10 minut przez cały dzień w wszystkie dni tygodnia.

Uwaga: przystanki przy torze północnym, prowadzącym do centrum będą nieczynne. Podróżując w obydwu kierunkach będzie trzeba korzystać z przystanków zlokalizowanych po południowej stronie trasy tramwajowej – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Od soboty 13 maja planowane jest wznowienie regularnego ruchu tramwajowego w tym rejonie, a linia nr 98 zostanie zlikwidowana.

Fot. ZTM Poznań