NISZCZĄ SAMOCHODY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-NOWE MIASTO:  Policjanci zatrzymali na poznańskich Ratajach mężczyznę podejrzanego o kradzież i zniszczenie pojazdów. Problemem na poznańskim Nowym Mieście są też kradzieże katalizatorów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań-Północ 13 marca br. mieli kilka zgłoszeń od mieszkańców, którzy zauważyli przy swoich pojazdach brak lusterek oraz uszkodzenia powłok lakierniczych na poznańskim Piątkowie. Skradziono łącznie 10 sztuk lusterek od pojazdów Bmw, Skoda, Lexus, czy Ford.

Podejrzany mężczyzna m.in. po przejrzeniu monitoringu został zatrzymany 3 kwietnia br. w mieszkaniu na Osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu. 36-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Kara może być jednak wyższa ze względu na to, ze czyn został popełniony w warunkach recydywy – informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Tymczasem w kwietniu policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował ukraść katalizator z pojazdu na terenie poznańskiego Grunwaldu. 32-latek ponadto posiadał przy sobie narkotyki.

Przybyłym na miejsce mundurowym od razu rzucił się w oczy samochód podniesiony na lewarku oraz zaparkowane zaraz przy nim Audi. Pod uniesionym Seatem funkcjonariusze zauważyli odcięty  katalizator.

Natomiast 9 kwietnia na os. Piastowskim w Poznaniu nieznany sprawca dokonał kradzieży katalizatora z Hondy Jazz, powodując straty 700 zł. 11 kwietnia na Starym Żegrzu ukradziono katalizator z Hondy City, straty to 2200 zł. 11 kwietnia na os. Armii Krajowej w Poznaniu nieznany sprawca dokonał kradzieży katalizatora spalin od samochodu Renault Megane – straty 2 tys. zł. W tym samym miejscu i czasie ktoś dokonał kradzieży katalizatora z samochodu Honda City – straty 1 tys. zł. 11 kwietnia na ul. Lwa skradziono katalizator z Audi A4 powodując straty 2 tys. zł, a dzień później na os.  Przemysława z Toyoty Auris powodując straty w wysokości 5 tys. zł.

W połowie kwietnia na ul. Gabszewicza nieznany sprawca poprzez wycięcie dokonał kradzieży katalizatora oraz dokonał uszkodzenia powłoki lakierniczej pojazdu Skoda Rapid – informuje Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto. 

Fot. KMP Poznań