PAMIĘĆ O STRZELECKIM

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GŁUSZYNA: Wystawy, prelekcje i turniej piłki – to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane tej wiosny z okazji roku podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego.  

24 marca nastąpi otwarcie plenerowej wystawy o pochodzącym z poznańskiej Głuszyny podróżniku Pawle Edmundzie Strzeleckim.

Wystawę przygotowało Wydawnictwo Miejskie Posnania przy finansowym wsparciu firmy Envirotech Sp. z o.o. z Poznania.  Wystawa prezentowana będzie najpierw przy kościele św. Jakuba Większego Apostoła przy ul. Głuszyna 150A, a następnie w kilku lokalizacjach w centrum miasta. Na wystawę składają się 24 wielkoformatowe tablice poświęcone życiu i działalności P.E. Strzeleckiego.

Z kolei 13 marca w Szkole Podstawowej numer 69 w Poznaniu odbyło się wydarzenie, którego gościem był pisarz – Łukasz Wierzbicki. Autor wielu książek poświęconych polskim podróżnikom opowiedział o tworzonej przez siebie książce związanej z postacią Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Natomiast 14 i 15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 53 w Poznaniu odbędzie się turniej piłki halowej uczniów szkół podstawowych roczników 2011 i 2012 – kategoria U12 o Puchar P.E. Strzeleckiego.  

Fot. Facebook/Paweł Edmund Strzelecki-Reaktywacja Pamięci