EKRANY GOTOWE

Komunikacja

POZNAŃ-RATAJE: Wieloletnia walka Rady Osiedla Rataje i Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu o odbudowę ekranów akustycznych, zlikwidowanych w 2013 roku podczas przebudowy estakady katowickiej zakończyła się sukcesem. Oznacza to powrót do spokojnego życia dla tysięcy mieszkańców z tamtego terenu.

Ponad 600 metrów długości i 4 metry wysokości ma nowy ekran akustyczny zbudowany wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego, na odcinku od ronda Rataje do estakady Katowickiej. Ekran oddziela ulicę o dużym natężeniu ruchu od zabudowy wielorodzinnej.

Inwestycja była realizowana od września po stronie osiedli Jagiellońskiego i Oświecenia. Dzięki ekranowi na tych osiedlach zrobiło się znacznie ciszej, ponieważ zmniejszył się hałas docierający tam z ruchliwej ul. Krzywoustego. Roboty budowlano-montażowe już się zakończyły, trwają prace porządkowe i będziemy przystępować do  procedury odbiorowej – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ekran, który jest przedłużeniem tego zamontowanego wzdłuż estakady Katowickiej, jest częściowo nieprzeźroczysty. Elementy konstrukcyjne zostały wykonane w kolorach naturalnych materiałów, a wypełnienia w odcieniach szarości. Jego kolorystykę dobrano w taki sposób, by była spójna z istniejącym otoczeniem – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie