RUNĄŁ MOST

AKTUALNOŚCI

ROGALINEK: Rozpoczęła się operacja rozbiórki starego mostu w podpoznańskim Rogalinku.  W nocy z 9 na 10 września 2022 roku konstrukcja runęła do Warty.  

Około północy w wyniku prowadzonych prac rozbiórkowych zerwany z przyczółku został most na Warcie w Rogalinku. W najbliższych dniach zostanie ostatecznie rozebrany” – przekazują na Facebook’u strażacy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina.
Podczas prowadzonych prac rozbiórkowych zerwany z przyczółku został stary most na rzece Warcie w podpoznańskim Rogalinku. W najbliższych dniach cała konstrukcja zostanie całkowicie  rozebrana.

Jak informowaliśmy w Wieściach z Okolicy kierowcy mogą korzystać z nowej przeprawy przez Wartę od początku lipca. Wtedy rozpoczęły się prace rozbiórkowe na starym obiekcie.

Niedawno Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu informował, że to już ostatnie tygodnie rozbiórki starego mostu.

Budowa nowoczesnego 5-przęsłowego mostu ruszyła jesienią 2020 roku. Na początku lipca Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na jego użytkowanie i dopuścił wiadukt do ruchu.

Fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina