NAPRAWILI BILETOMATY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ: W trzech lokalizacjach pasażerowie ponownie mogą korzystać z biletomatów stacjonarnych. Chodzi o przystanek Rubież, ulicę Światopełka i pętlę Połabska, gdzie po naprawach wynikających z wandalizmu zamontowano i uruchomiono automaty biletowe.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że po wymuszonej przerwie spowodowanej aktami wandalizmu, w swoich dotychczasowych lokalizacjach uruchomiono trzy kolejne automaty biletowe Operatora Mennica. Znajdują się one:

– na przystanku autobusowym Rubież przy ulicy Naramowickiej (opodal skrzyżowania z ul. Jasna Rola)

– na pętli tramwajowej Połabska,

– na ulicy Światopełka

Operator Mennica wykonał wszelkie niezbędne naprawy i obecnie pasażerowie mogą już kupować w w/w automatach bilety komunikacji publicznej. 

ZTM przypomina, że biletomaty stacjonarne umożliwiają doładowywanie tPortmonetki i zakup biletów sieciowych lub przedłużenie ważności biletów trasowanych na karcie PEKA (wyłącznie biletów trasowanych na taką samą trasę i taki sam okres obowiązywania oraz tylko w momencie kiedy bilet trasowany jest jeszcze aktualny) oraz zakup papierowych biletów jednorazowych. Płatności można dokonywać monetami, banknotami oraz za pomocą kart płatniczych, w tym także zbliżeniowych. Automat umożliwia także sprawdzenie stanu karty PEKA.

Fot. ZTM Poznań