MOST OTWARTY

Komunikacja

ROGALINEK: Jest dobra informacja dla kierowców na trasie z Mosiny do Kórnika. Most na Warcie został otwarty dla ruchu.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu poinformował, że: – Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie mostu w Rogalinku przy drodze wojewódzkiej nr 431.

Od piątku, 8 lipca 2022 roku kierowcy mogą poruszać się po nowej konstrukcji.

– Tym samym rozpoczynamy kolejny etap prac związany z dokończeniem budowy skrzyżowań, kanalizacji deszczowej oraz rozbiórką starego obiektu. Nadal prosimy kierowców o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i dostosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości – czytamy w komunikacie WZDW.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że w Rogalinku powstała pięcioprzęsłowa przeprawa o długości 315,5 m i najwyższej klasie nośności „A”, która łączy trasę między Mosiną, a Kórnikiem. W ramach tego zadania powstał też 786-metrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 431. Nowy most wyznaczono na północ od starego obiektu, który został rozebrany. Stara przeprawa miała jedynie 11 m szerokości, nowa ma 16 metrów. Inaczej zostały usytuowane filary: w przypadku starego obiektu światło między podporami pośrednimi wynosiło 42 m, w ramach nowego jest to 100 metrów.

Fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu