ZNAKOWANIE ROWERÓW

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MALTA: Kolejna policyjna akcja bezpłatnego znakowania rowerów odbyła się 22 kwietnia 2022 r. nad poznańską Maltą.

Kradzieże rowerów w Poznaniu to poważny problem. Złodzieje wynoszą je m.in. z klatek schodowych, balkonów na parterze, włamują się do piwnic, a także rabują je z miejsc publicznych. Nie jest dla nich przeszkodą nawet łańcuch, którym jednoślad jest  przypięty do znaku lub stojaka rowerowego.   

22 kwietnia 2022 roku na terenie poznańskiej „Malty” odbył się festyn pn. „Poznaniaku, Wypoczywaj Bezpiecznie”. W festynie wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a także ze Straży Miejskiej oraz pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.


– Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji m. in. możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego takiego jak: radiowóz, policyjny quad, policyjna łódź oraz konie służbowe. W trakcie imprezy można była zagrać w gigantyczną grę planszową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników. Głównym tematem festynu była możliwość oznakowania swojego jednośladu w ramach programu „Wielkopolski bezpieczny rower”. Rowery oprócz tego, że mogą być źródłem domowej aktywności są też doskonałym środkiem transportu. Wiele osób korzysta z „dwóch kółek” zarówno dojeżdżając do pracy jak i na rodzinne wycieczki rowerowe. Podczas festynu funkcjonariusze udzielali również wskazówek, które dotyczyły prawidłowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Poznania – informuje st. sierż. Oktawia Chmielewska z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto.

Fot. Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto