OPÓŹNIENIE NA ŁUGAŃSKIEJ

AKTUALNOŚCI Komunikacja

POZNAŃ-SZCZEPANKOWO: Nie udało się zakończyć w terminie prac przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Ługańskiej w Poznaniu. Kierowcy narzekają na objazdy i niszczenie przez ciężkie pojazdy osiedlowych dróg.

– Czy wiadomo coś na temat remontu chodnika na Ługanskiej? Prowadzone są jakieś prace podziemne-archeologiczne, bo robotników nie widać od tygodni. Miały być 3 miesiące, tak 3 na 200 metrowy odcinek chodnika, wtedy kiedy zmieniono organizację ruchu na Szczepankowie – napisał do portalu Wieści z Okolicy czytelnik Rob Winiarski.

Kolejny czytelnik napisał do naszej redakcji, że na plac budowy przy ul. Ługańskiej 6 kwietnia wrócili robotnicy, na dowód przesyłając do nas zdjęcie.

Jak poinformował nasz portal osiedlowy radny Krzysztof Filipiak ze Szczepankowa na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Ługańskiej w Poznaniu niebawem wróci wykonawca prac. Dodał on, że przestój związany jest z opóźnieniami w dostawie masy bitumicznej niezbędnej do zakończenia prac.

– Niestety objazdy czekają nas jeszcze przed świętami. Jak poinformował przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu tylko rozpoczęcie prac w terminie przedświątecznym gwarantuje zakończenie całego zakresu robót do końca kwietnia br.” Przesunięcie wznowienia objazdu na 18 kwietnia spowoduje „wypadnięcie” z kolejki w dostawie masy bitumicznej, a więc opóźnienie zakończenia remontu o kolejne tygodnie. Dlatego objazd zacznie obowiązywać 11 kwietnia – informuje Krzysztof Filipiak.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w związku z prowadzonymi robotami, od 11 do 30 kwietnia 2022 r. ul. Ługańska będzie jednokierunkowa w kierunku od ul. Szczepankowo do ul. Ostrowskiej. W tym czasie ul. Bodawska i Skibowa będą jednokierunkowe w kierunku ul. Szczepankowo, a ul. Iłowska i Bodawska będą ulicami bez wjazdu w ul. Ługańską. Objazd wyznaczono ulicami: Ostrowską, Bodawską, Skibową i Szczepankowo, a dla fragmentu ul. Michałowo – ulicą Stewnicką.

Radny poinformował też, że zdaniem poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich  roboty mają zakończyć się do końca kwietnia 2022 roku.

Początkowo planowano, że ścieżka rowerowa będzie gotowa w lutym br.

Fot. Czytelnik