WIELKI POŻAR (AKTUALIZACJA)

AKTUALNOŚCI

LUBOŃ: Po prawie 10 godzinach, krótko przed północą udało się strażakom ugasić pożar, który wybuchł 27 lipca w jednym z zakładów na terenie podpoznańskiego Lubonia.

Niemal z całego Poznania i okolicznych miejscowości było widać słup gęstego, czarnego dymu.

O zdarzeniu poinformował portal Wieści z Okolicy – Poznań i okolice czytelnik Adam.

Strażacy informują, że gaszą pożar na terenie jednej z firm na ulicy Przemysłowej w podpoznańskim Luboniu, w pobliżu centrum handlowego Factory Outlet.

Według wstępnych informacji w czwartek po południu ogień pojawił się w jednej z hal.

AKTUALIZACJA GODZ. 15:00

Strażacy informują, że obecnie na miejscu pracuje 28 zastępów. Według wstępnych informacji nikt nie został ranny. W ogniu jest prawie cała hala.

ZOBACZ WIDEO:

https://fb.watch/m27gl7gpm_/

AKTUALIZACJA GODZ. 20:30

Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – Na ten moment na miejscu działania prowadzą 34 zastępy straży pożarnej, w tym 120 strażaków. Początkowo ewakuowało się 15 osób z budynku hali, z części biurowej. Co istotne, strażakom udało się obronić przed żywiołem sąsiednią halę, w której są materiały łatwopalne (produkcja lakierów). Pomagali również pracownicy sąsiedniej hali, którzy wywozili materiały znajdujące się tuż przy płonącej hali „Factory Outlet.

Jak podała telwizja WTK, zniszczona została cała hala o powierzchni 1,5 tysiące m2.

Fot. Czytelnik Wieści z Okolicy Adam, Facebook/Alert Poznań, Facebook/Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

AKTUALIZACJA 28.07.2023

W akcji gaśniczej brało udział 173 strażaków i 43 zastępy strażackie – informuje ogn. Marcin Tecław z poznańskiej straży pożarnej.

Fot. Czytelnik Adam, Facebook/Alert Poznań, OSP Mosina