DARY Z POZNANIA DLA UKRAINY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GŁUSZYNA/SZCZEPANKOWO: Pierwsze dary zbierane m.in. poznańskiej Głuszynie i na Szczepankowie zostały przekazane dla potrzebujących rodzin ukraińskich.

W Szkole Podstawowej nr 61 przy ul. Szczepankowo w Poznaniu wciąż trwa zbiórka i wciąż przychodzą ludzie z darami, które segregują pracownicy.

– Bus pojechał prosto na granicę, więc przekazaliśmy to, co tam najbardziej potrzebne – informują przedstawiciele SP 61 w Poznaniu.

Akcja w tej szkole potrwa do piątku 4 marca, ale organizatorzy informują, że jeśli będzie taka potrzeba to termin zostanie przedłużony.

Zbiórkę zorganizowało też Przedszkole nr 93 przy ul. Skibowej w Poznaniu. 2 marca br. wyruszył stąd transport darów na granicę polsko-ukraińską.

Wielu mieszkańców przynosi też dary do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na poznańskiej Głuszynie.

– Za nami kolejny dzień pakowania i przekazywania otrzymanych darów od mieszkańców. Dzięki wsparciu udało nam się wspomóc kilka rodzin, które przybyły dzisiaj do Poznania i okolic, a także wysłać na Ukrainę żywność w puszkach oraz opatrunki – informują strazacy z OSP Poznań Głuszyna.

𝙎𝙔𝙍𝙀𝙉𝙔 𝘼𝙇𝘼𝙍𝙈𝙊𝙒𝙀 𝙊𝘾𝙃𝙊𝙏𝙉𝙄𝘾𝙕𝙔𝘾𝙃 𝙎𝙏𝙍𝘼Ż𝙔 𝙋𝙊Ż𝘼𝙍𝙉𝙔𝘾𝙃

WAŻNA 𝙄𝙣𝙛𝙤𝙧𝙢𝙖𝙘𝙟𝙖 dla osób, które przyjęły/przyjmą rodziny z dziećmi z Ukrainy do swoich domów lub ośrodków:

Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji dla osób, które przybywają z Ukrainy. W Polsce funkcjonują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które są alarmowane do wszelkiego rodzaju zdarzeń przy użyciu syreny alarmowej w ciągu dnia i w nocy. Dla Nas jest to sytuacja oczywista, natomiast dla Nich może to być przerażające i narazić ich na niepotrzebny dodatkowy stres, ponieważ mogą myśleć, że jest to sygnał wojenny, który ostrzegał ich przed niebezpieczeństwem w swoich miastach.

Informacja w języku ukraińskim!

Шановні жителі, повідомляємо, що у нашій місцевості сигнал тривоги включається у випадку необхідності втручання пожежної частини. Це 3 сигнали по 60 секунд. Просимо не боятися цього сигналу.

Fot. SP 61 w Poznaniu, OSP Poznań Głuszyna