SZKODY PO WICHURZE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ I OKOLICE: Kilkadziesiąt razy interweniowali 21 października br. strażacy w rejonie Poznania i pobliskich gmin. Głównie z powodu połamamnych drzew i zerwanych dachów.

– Zerwało dach wiaty przy osiedlu tysiąclecia 72 spadło na samochody. Właściciele proszeni o podejście do aut – czytamy na Facebook’u Nieformalna Grupa Ratajska.

Parking na Jagiellońskim za pizzerią – jedno drzewo spadło na samochody, drugie się złamało i oparło o inne drzewo – pisze kolejny mieszkanien na tej samej facebookowej grupie. Także tam kolejny czytelnik napisał, że obalone drzewo między wybiegiem dla psów (nie wiem czy płot jest cały), a 20stką jakby ktoś jechał wózkiem może mieć problem. Poleciało też kolejne między oświecenia a powstań chodniki od strony os. Powstań Narodowych.

W Granowie pod Poznaniem drzewo spadło na przejeżdżającą ciężarówkę.

Przewrócone drzewo zablokowało też także przejazd przez skrzyżowanie ul. Dymka z Folwarczną w Poznaniu.

Na poznańskim Szczepankowie przy ul. Porzeczkowej wiatr zerwał linię energetyczną.

Ewakuowano też wszystkich z poznańskiego ZOO: – Ogród został dziś zamknięty. Z powodu gwałtownej wichury i przewracających się drzew zamykamy dziś Nowe Zoo dla Zwiedzających! – czytamy w komunikacie. Wszystkie osoby znajdujące się jeszcze na naszym terenie są w tej chwili ewakuowane przez naszych pracowników. Prosimy piszcie do nas wiadomość, jeśli ktoś jeszcze przebywa na terenie – informują na Facebooku przedstawiciele poznańskiego ZOO.

Fot. FB/Nieformalna Grupa Ratajska