POSZUKIWANE PSY

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-KOBYLEPOLE/CHARTOWO: Z poznańskiego Schroniska dla zwierząt zniknęły dwa psy. Kolejna interwencja dotyczyła czworonoga który uciekł.

Jak informują przedstawiciele schroniska psy przebywały tu ponad 2 miesiące w związku z interwencją policji. W związku z ich chorobami, koniecznością podawania specjalistycznej karmy oraz problemami separacyjnymi, za zgodą policji odwiedzała je dotychczasowa właścicielka, która dostarczała specjalistyczną karmę, poinformowała też o wszystkich ich dolegliwościach i regularnie wyprowadzała je na spacery na terenie schroniska. 15 lutego bez zgody pracowników prawdopodobnie opuściła teren schroniska i jak twierdzi psy jej uciekły.

O sprawie bezzwłocznie poinformowano policję, która oceni całą sytuację. Zabezpieczono zapisy z kamer monitoringu. Poszukiwane są dwa psy: owczarek belgijski (samiec) i mieszaniec (suczka).

Wszystkie osoby, które widziały psy proszone są o kontakt ze Schroniskiem dla Zwierząt w Poznaniu tel. 606 706 876 lub z policją.

W połowie lutego br. informowaliśmy też o innym psie, który uciekł przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

– To był pies odebrany interwencyjnie, który miał  jechać do domu tymczasowego. Niestety okazało się, że zwierzę  jest mocno lekowe i (z opisu koleżanki) przegryzł smycz, wymknął  się z pętli i uciekł. Pies został złapany przez ekipę z Poznańskiej Ochrony Zwierząt. Następnie został przekazany na obserwację do weterynarza – napisała do portalu Wieści z Okolicy czytelniczka Natalia.

Fot. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Fot.  Poznańska Ochrona Zwierząt