URUCHOMILI SYGNALIZACJĘ

Komunikacja

POZNAŃ-ŁACINA: 14 listopada uruchomiona została sygnalizacja świetlna na nowym odcinku tzw. ringu Łacina, który wybudowany został w trakcie modernizacji tramwajowej trasy kórnickiej, która powoli zbliża się ku końcowi.

W ramach inwestycji powstał nowy odcinek ul. Pleszewskiej łączący ulice Kaliską i Polanka z ul. Warczygłowy w Poznaniu.

Układ drogowy jest już dostępny dla mieszkańców, a od 14 listopada działa nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Warczygłowy i Pleszewskiej oraz Pleszewskiej i Kaliskiej – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Po raz kolejny byłem na placu budowy by zapoznać się stanem prac wraz przedstawicielami Generalnego Wykonawcy, a także Poznańskich Inwestycji Miejskich oraz Zarządu Transportu Miejskiego oraz radnym miejskim Grzegorzem Jurą – informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Dodał on, że każdy dzień przybliża nas do końca przebudowy trasy kórnickiej. Jeszcze w listopadzie rozpoczną się jazdy testowe po całej trasie pomiędzy ul. Kórnicką a os. Lecha.

Obecnie prowadzony jest montaż wyposażenia przystanków tramwajowych (m. in. wiat przystankowych i wygrodzeń ochronnych), prace związane z regulacją zamontowanej sieci trakcyjnej, którą już niebawem popłynie prąd oraz sukcesywnie układane jest zielone torowisko.

Kontynuowane są roboty związane z budową przystanku na os. Tysiąclecia oraz prace wykończeniowe na pozostałych odcinkach trasy. Do montażu balustrad przygotowywane są schody w rejonie ul. Piaśnickiej.

Równolegle trwają także przeglądy techniczne zakończonych robót, w tym związanych z budową ciągów pieszych.

Już wkrótce możliwe będzie częściowe otwarcie ich dla ruchu. Jako pierwszy zostanie udostępniony mieszkańcom chodnik pomiędzy ul. Piaśnicką i Inflancką.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie