OPINIE O PARKU

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-ŁACINA: W oparciu o pomysły konkursowe powstanie projekt parku, a także propozycje rozwiązań dla sąsiadującej z nim przyszłej nieruchomości parafialnej (zapisanej zgodnie z miejscowym planem ), tak aby obie przestrzenie powiązane zielenią tworzyły otwartą przestrzeń dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców Poznania.

Konsultacje społeczne będą prowadzone najpierw poprzez wypełnienie ankiety ze studentami UAM podczas sondażu ulicznego na os. Łacina – od 6 do 19 listopada 2023 r. Można też wypełnić ankietę online na nowym narzędziu Voxly, w tym samym terminie.

Jak czytamy na Facebook’u Rady Osiedla Rataje będzie to pierwsza, jednak fundamentalna cegiełka ułożona w stronę powstania zielonej przestrzeni na Łacinie.

Kolejnym krokiem będzie konkurs studencki, do którego współpracy przystąpiły aż 4 uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Artystycznym im Magdaleny Abakanowicz, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Politechnika Poznańska. W oparciu o pomysły konkursowe powstanie projekt parku, a także propozycje rozwiązań dla sąsiadującej z nim przyszłej nieruchomości parafialnej (zapisanej zgodnie z miejscowym planem), tak aby obie przestrzenie powiązane zielenią tworzyły otwartą przestrzeń dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców Poznania.

Rozmowa przy stolikach z kawą i ciachem – World Cafe – spotkania w lokalnej kawiarni zaplanowana jest na początku grudnia 2023 r.

Link do ankiety i dokładny termin spotkań zostaną ogłoszone w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych na wortalu konsultacyjnym Miasta Poznania. Na spotkania będą obowiązywać zapisy za pośrednictwem formularza, do którego link również zostanie podłączony na w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych na stronie- zachęcamy do odwiedzania i śledzenia informacji o konsultacjach: e-mail: konsultacje@um.poznan.pl oraz www.poznan.pl/konsultujemy  

Fot. Facebook/Rada Osiedla Rataje

Fot. Facebook/Mariusz Wiśniewski