NIETPOWE HALLOWEEN

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GŁUSZYNA: W nietypowy sposób chciał świętować Halloween mężczyzna na terenie Szkoły Podstawowej nr 53.

O zdarzeniu z 23 października br. na Głuszynie jako pierwszy poinformował portal epoznan.pl, do którego napisał czytelnik.

– Na teren boiska wszedł mężczyzna, który był przebrany m.in. w kapelusz i podawał się za dziecko i chciał świętować Halloween z dziećmi – wyjaśnia. – Dzieci zostały wprowadzone do świetlicy. Został on zatrzymany przez nauczycieli i postraszony policją.

Dodał on, że to około 35-letni mężczyzna, który mieszka w pobliżu. – Podobno jest również widywany w pobliskiej Biedronce m.in.  przez dzieci ze szkoły jak chodzi w koronie itp. W obliczu ostatnich wydarzeń w kraju, m.in. w Poznaniu, w związku z atakami na dzieci oraz biorąc pod uwagę fakt, że z punktu psychologicznego niestety takie sytuacje wzmagają działania u innych osób z problemami psychicznymi. Łukasz Paterski z poznańskiej KMP powiedział dziennikarzom epoznan.pl, że 26 października o tej sprawie została powiadomiona policja. – Informacja pochodzi ze szkoły. Oficjalnego zawiadomienia jednak nie mamy. Oczywiście policjanci się tym zajmują, mogę powiedzieć, że będą się tam odbywać doraźne kontrole. Na pewno do przestępstwa czy wykroczenia nie doszło.