UROCZYSTOŚĆ W SZKOLE

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GŁUSZYNA: 6 października br., w 150. rocznicę śmierci Pawła Edmunda Strzeleckiego odbyły się uroczystości na tym osiedlu.

Z tej okazji na poznańskiej Głuszynie gościł  m.in. Ambasador Irlandii Patrick Haughey podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 53 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Poznaniu.

Najpierw w kościele na Głuszynie odprawiono mszę świętą, następnie odbyło się złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Pawła Edmunda Strzeleckiego, uroczysty przemarsz do szkoły w asyście żołnierzy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Punktem kulminacyjnym była uroczystość szkolna zorganizowana pt. Muzyka Kontynentów w hołdzie Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Podróżnik urodził się 20 lipca 1797 r. w ówczesnej wsi Głuszyna, obecnie to część miasta Poznania, a jego prochy spoczywają na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Kryptach Zasłużonych Wielkopolan. 

– Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszej lokalnej społeczności i organizatorów wydarzeń upamiętniających Wielkiego Rodaka, które mają na celu przewrócenie Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu należytej pamięci w historii Polski – informuje Marzena Moryson-Patalas, przewodnicząca Zarządu Osiedla Głuszyna w Poznaniu.

Uroczystości odbyły się pod patronatem medialnym Wieści z Okolicy.

Fot. Wieści z Okolicy, Marzena Moryson