MIESZKANIA NA DARZYBORSKIEJ

AKTUALNOŚCI

DARZYBÓR: Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał z generalnym wykonawcą umowę na budowę pierwszego z siedmiu budynków przy ulicy Darzyborskiej w Poznaniu.

– Podpisanie umowy z wykonawcą jest następnym krokiem przybliżającym nas do oddania kolejnych nowych mieszkań dla poznanianek i poznaniaków. W pierwszym budynku już za ok. rok powstanie 15 lokali, a docelowo w ramach całej inwestycji 252 – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca – Firma Remontowo-Budowlana Piotr Szymański, wybuduje czterokondygnacyjny budynek. Powstaną w nim mieszkania o powierzchni ok. 45 m2 każde. Zaprojektowanych zostało 14 lokali dwupokojowych oraz 1 jednopokojowy z oddzielną kuchnią, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony. Dodatkowo w ramach prac wykonana zostanie niezbędna infrastruktura towarzysząca, taka jak zjazd z drogi wewnętrznej z parkingiem oraz chodniki. Umowa przewiduje również zagospodarowanie terenu otaczającego budynek, w tym zieleń i małą architekturę. 

Wartość umowy to niemal 6 mln zł – informuje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.

Fot. ZKZL Poznań