NOWA LINIA

Komunikacja

POZNAŃ-ANTONINEK/GRUSZCZYN: Od 2 października pasażerowie mogą korzystać z nowej linii minibusowej nr 416.

Ma ona poprawić komunikację w rejonie osiedla Antoninek, łącząc Zieliniec ze znajdującym się na terenie gminy Swarzędz Gruszczynem oraz ze stacją kolejową Antoninek PKM i trasą tramwajową na ul. Warszawskiej.

Jest to już piąta linia minibusowa (po liniach numer 121, 122, 123 i 124) uruchomiona przez ZTM Poznań.

Minibusy na linii nr 416 będą kursować z pętli przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu przez ulicę Warszawską, a następnie przez Zieliniec (ulica Darniowa) do ronda przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie na terenie gminy Swarzędz.

Minibusy nr 416 będą jadą w dni robocze w godzinach od 6 – 19, co około 60 minut. Rozkład jazdy będzie zsynchronizowany z linią 166. Linia 416 umożliwi także przesiadki na linie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Przypomnijmy, że od 4 września uruchomione zostały dwie inne nowe linie minibusowe (nr 122 i 123), które poprawiły komunikację na Junikowie oraz Starołęce, Garaszewie i Krzesinach.

Tymczasem 11 września br. na linii numer 123 został skorygowany rozkład jazdy. Dla autobusów linii nr 123 jadących ze Starołęki PKM kursy odbywać się będą 2 minuty wcześniej, a kurs o godz. 7:31 rozpocznie się o godz. 7:26 (przyspieszenie o 5 minut) – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Fot. ZTM Poznań