PRACE NA INFLANCKIEJ

Komunikacja

POZNAŃ-ŻEGRZE: W połowie maja ruszyły race remontowe polegające na wymianie nawierzchni jezdni przy ul. Inflanckiej w Poznaniu. Kolejne zmiany pojawią się m.in. na linii autobusowej nr 152.

Wyremontowany zostanie odcinek pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Pawią. Prace rozpoczęły się 17 maja i potrwają do 30 czerwca br. Ich koszt wyniesie ponad 1,5 miliona złotych.

Remont rozpoczął się od prac przygotowawczych i brukarskich (między innymi od wymiany krawężników). Kierowcy muszą jednak liczyć się z tymczasowymi wygrodzeniami jezdni, a następnie z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Od 26 maja rozpoczęło się frezowanie północnej jezdni. Dlatego konieczne jest wprowadzenie tymczasowych zmian w organizacji ruchu.

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w pierwszym etapie prac (od 26 maja do 12 czerwca) na powyższym odcinku ul. Inflanckiej obowiązywał ruch jednokierunkowy od ul. Pawiej w kierunku ul. Piłsudskiego po jezdni południowej. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie robót zostanie ograniczona do 30 km/h. Utrzymane zostaną wyjazdy z ulic osiedlowych w ul. Inflancką w stronę ul. Piłsudskiego.

W drugim etapie (od 13 do 30 czerwca) ruch jednokierunkowy ul. Inflancką został przeniesiony na jezdnie północną, a pozostałe zmiany zostaną utrzymane. Objazd na czas remontu został wytyczony ulicami: Inflancką, Bobrzańską i Żegrze w Ponaniu.  W związku z pracami zmienioną trasą pojadą autobusy linii nr 152.

AKTUALIZACJA 21.06.2023

W związku z postępującymi pracami na ulicy Inflanckiej w Poznaniu od 22 czerwca autobusy linii numer 152 będą kursować w kierunku pętli Darzybór stałą trasą. Zlikwidowany zostanie przystanek Ślężańska, a swoją lokalizację (w zależności od postępu dalszych prac) mogą zmienić przystanki Inflancka  i Os. Polan.

Fot. Czytelnik