MALTA BEZ KĄPIELISKA

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MALTA: Sezon kąpielowy wystartował 3 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Do dyspozycji poznaniaków i turystów są cztery kąpieliska. W tym roku wyłączone z użytku jest to na Jeziorze Maltańskim.

W tym sezonie czynne mają być cztery kąpieliska: Krzyżowniki (45 m linii brzegowej); Strzeszynek (55 m linii brzegowej), Rusałka (94 m linii brzegowej) oraz Kiekrz (36  m linii brzegowej). 

Wyłączone z użytku jest natomiast kąpielisko na jeziorze Maltańskim. Powodem jest często występujący tam zakwit sinic. Zarządzające tymi terenami Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podejmują liczne działania na rzecz rekultywacji jeziora, a także regularnie je oczyszczają. Mimo to warunki atmosferyczne, jak np. wysoka temperatura powietrza, a także napływ substancji organicznych, w tym związków fosforu i azotu, niesionych do Malty przez Cybinę powodują co roku intensywny zakwit sinic. Z tego względu tylko w ubiegłym roku kąpielisko było zamknięte łącznie aż 60 dni. 

W sezonie wszystkie poznańskie kąpieliska są strzeżone przez służby ratownicze w wyznaczonych godzinach – czytamy na stronie poznan.pl. 

Fot. Archiwum poznan.pl