ZAMKNIĘTY CHODNIK

Komunikacja

POZNAŃ-ŁACINA: Torowisko tramwajowe między ul. Jana Pawła II a os. Lecha jest przebudowywane wraz z towarzyszącą infrastrukturą, w tym z chodnikami. Z tego względu konieczne są zmiany w organizacji ruchu pieszych, które umożliwią kontynuację prac.

7 lutego wyłączone z ruchu zostaną kolejne odcinki chodnika wzdłuż torowiska tramwajowego, po jego południowej stronie. W efekcie nie będzie dostępna dla pieszych cała trasa przylegająca do torów pomiędzy ul. Piaśnicką a ul. Milczańską (do przejazdu przez torowisko).

Dojście do ul. Piaśnickiej od strony przejazdu przez torowisko możliwe będzie wzdłuż ul. Milczańskiej. Tak samo wygląda trasa w odwrotnym kierunku, tzn. od ul. Piaśnickiej i os. Lecha będzie można przejść w stronę centrum ulicą Milczańską.

Zmiana ta jest konieczna z uwagi na postęp prac – chodnik zostanie rozebrany, a następnie wykonawca przystąpi do przebudowy sieci podziemnych. Docelowo powstanie w tym miejscu nowy, wygodny chodnik i droga rowerowa – czytamy w komunikacie Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie