REKORD WOŚP

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-NOWE MIASTO/KAMIONKI: W niedzielę 29 stycznia 2023 roku odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą!

Niedzielny finał WOŚP zakończył się rekordową w Polsce kwotą zbiórki ponad 154 mln zł. W ubiegłym roku było to zaledwie 136 mln zł, choć ostatecznie po zakończeniu licytacji internetowych uzbierano ponad 224 mln złotych.

Już w przeddzień finału WOŚP 28 stycznia w Centrum Handlowym Posnania mieszkańcy stolicy Wielkopolski usiedli na ergometry wioślarskie, aby wziąć udział w 13. edycji ogólnopolskiej akcji Wiosłowania dla WOŚP. Celem akcji było bicie rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów oraz to, co najważniejsze – zbiórka do puszek.

W niedzielę od godziny 14 można było spotkać m.in. ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej z poznańskiej Głuszyny na terenie Politechniki Poznańskiej. Tam odbyły się też licytacje i koncerty. Sztab przy Politechnice Poznańskiej uzbierał 568 106,72 zł. W ubiegłym roku o tej porze na koncie tego sztabu było o ponad 200 tysięcy złotych mniej!

Fot. Facebook/Politechnika Poznańska

31. Finał WOŚP zagrał też na poznańskich Ratajach. 29 stycznia w Domu Kultury „Jędruś”. W programie Ratajskiego Koncertu WOŚP były m.in.: występ Kabaretu Heniolki, koncert Grzegorza Twaroga i Leopolda Twardowskiego, Mieszanka wybuchowa jazzu i hip-hopu – pokaz zespołów: Farcik, Fart i Dzikie Pumy, występ solistów z DK „Na Skarpie”, pokaz Młodzieżowej Akademii Tańca, koncert zespołu Róża, pokaz Power of Dance, występ Kolejorz Girls, Juniors i Kids, pokaz mażoretkowy i koncert The Karlins. Na koniec były zimne ognie na jędrusiowym tarasie, czyli światełko do nieba. W tym sztabie zebrano ponad 88 tys. zł z puszek Wolontariuszy + 5 839 zł z eSkarbonek.

Fot. Facebook/Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu

29 stycznia podczas 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na boisku Szkoły Podstawowej nr 61 na poznańskim Szczepankowie odbył się I bieg rodzinny – Biegnij z sercem na dystansie 1km.

W podpoznańskich Kamionkach gwiazdą wieczoru podczas finału WOŚP był zespół Golden Life (godz. 19:45).

Fot. WOŚP