ZWARCIE I CHEMIKALIA (AKTUALIZACJA)

AKTUALNOŚCI

POZAŃ-NOWE MIASTO: Trzy razy 10 stycznia 2023 roku interweniowali strażacy na poznańskim Nowym Mieście. Raz przez nieznane chemikalia w bloku na Ratajach, a następnie z powodu zwarcia instalacji na Minikowie. Jedna osoba została ranna. Na Głuszynie pomocy medycznej wymagał jeden z mieszkańców.

Przed południem strażaków i policjantów wezwano do jednedgo z bloków na os. Rzeczypospolitej w Poznaniu. Tam w piwnicy jednego z bloków znaleziono substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia. Do wyjaśnienia zatrzymano właściciela. Z budynku ze względu na możliwe zagrożenie ewakuowano mieszkańców. Ratownicy informują, że na miejscu podstawiono specjalny autobus dla osób, które na czas działań musiały opuścić swoje mieszkania.

Tymczasem w godzinach popołudniowych kilka zastępów straży pożarnej wezwano z powodu zwarcia instalacji elektrycznej w budynku jednorodzinnym przy ul. Puławskiej w Poznaniu.

Według wstępnych informacji jedna osoba została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala z oparzeniami.

Z kolei do kolejnego zdarzenia w tym samym dniu strażacy i pogotowie ratunkowe zostali wezwani przy ul. Głuszyna w Poznaniu. Tym razem interwencja dotyczyła mężczyzny, który miał stracić przytomność. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego.

AKTUALIZACJA 11.01.2023

Cudem nie doszło do wybuchu w piwnicy bloku mieszkalnego. Na filmie widać substancje chemiczne zabezpieczone przez policjantów w piwnicy należącej do 46-latka z Os. Rzeczypospolitej w Poznaniu. Dwa dni wcześniej w tym pomieszczeniu wybuchł pożar. Skoncentrowane toksyczne i agresywne chemikalia, jako mieszaniny mogły stworzyć środek wybuchowy. Mężczyzna został zatrzymany – czytamy na Facebook’u Wielkopolskiej Policji.

ZOBACZ VIDEO:

https://www.facebook.com/PolicjaWlkp/videos/3444757972511155

Fot. Czytelnik Wieści z Okolicy