KONCERTY I FILM

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GŁUSZYNA: Dwa koncerty i premierę filmu o Pawle Edmundzie Strzeleckim zaplanowano na weekend 26 i 27 listopada 2022 roku.

26 listopada 2022 roku o godzinie 16 w kościele św. Jakuba Większego Apostoła w Głuszynie odbędzie się koncert organowy w rocznicę uhonorowania urodzonego na poznańskiej Głuszynie podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego przez rząd brytyjski Orderem Łaźni za wyjątkowe zaangażowanie w pomoc ofiarom Wielkiego Głodu w Irlandii (1845-1849). Po koncercie odbędzie się premiera krótkiego filmu o podróżniku.

Z kolei 27 listopada 2022 roku odbędzie się kolejny koncert i zbiórka na rzecz renowacji zabytkowych organów Ladegasta. Wystąpi wówczas Aleksandra Wojciechowska – utalentowana studentka poznańskiej Akademii Muzycznej. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Gnieźnie w klasie organów mgr. Ryszarda Superczyńskiego. Brała udział w wielu konkursach organowych m.in.: w Opolu, Białymstoku, Krakowie i Olsztynie, w którym to została wyróżniona w VI Ogólnopolskim Konkursie Organowym Uczniów Diecezjalnych Studiów Organistowskich. Obecnie jest studentką III roku studiów licencjackich w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego oraz as. mgr. Jakuba Pankowiaka.

Koncert rozpocznie się o godz. 18:45 w kościele na poznańskiej Głuszynie.

Fot. Facebook/Organy Ladegasta Poznań Głuszyna