OSTRZEŻENIE PRZED TRĄBAMI

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ I OKOLICE: POZNAŃ I OKOLICE: Na przełomie czerwca i lipca w okolicach Poznania zanotowano sporą ilość opadów z gwałtownymi burzami.  

W okolicach podpoznańskich Kamionek strażacy wypompowywali wodę z zalanej piwnicy oraz z ulicy. Z tego samego powodu strażacy zostali wezwani na teren jednej z posesji w podpoznańskich Chybach.

Na początku lipca strażacy z OSP Kleszczewo zostali zadysponowani do powalonego drzewa na drogę w miejscowości Markowice.

Fot. OSP Kleszczewo

Na przełomie czerwca i lipca do mieszkańców dotarł SMS z ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W Wielkopolsce wprowadzono alert 2 stopnia w związku z upałem, lokalnie z temperaturami nawet do 35 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Wielkopolski ostrzeżenie trzeciego, czyli najwyższego stopnia, przed burzami z gradem. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad. Możliwość utworzenia się trąby powietrznej – czytamy w ostrzeżeniu.

Alert obowiązywał do 1 lipca. Dotyczył północnych, centralnych (w tym także Poznania), wschodnich oraz południowych powiatów naszego regionu.

Fot. OSP Kamionki