ZMIANY NA PRZYSTANKACH

Komunikacja

POZNAŃ-GŁUSZYNA/KOBYLEPOLE/RATAJE: Od 25 czerwca 2022 roku zmieniają się nazwy dwóch zespołów przystankowych na poznańskim Nowym Mieście. Z kolei na Rondzie Rataje pojawią się ułatwienia dla pasażerów autobusów.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że nazwy zmienią następujące zespoły przystankowe:

– Piotrowo na Park Sypniewskiego (zmiana na wniosek Rady Osiedla Głuszyna),

ZTM argumentuje, że zmiana wynika z faktu, że na obszarze Poznania funkcjonują dwa obszary po byłych wsiach o  nazwie Piotrowo. Przy czym bardziej znane Piotrowo to   rejon na którym znajdują się budynki Politechniki Poznańskiej, pomiędzy Śródką a Św. Rochem.

Kolejna zmiana to:

– Browarna Młyn na Browarna

W tym przypadku chodzi o uproszczenie nazwy. Zlikwidowany zostanie człon pochodzący od młyna, który od lat nie spełnia już swojej funkcji – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznanu.

Tymczasem wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu jazdy, w rejonie węzła Rondo Rataje pasażerowie będą mogli się łatwiej przesiadać pomiędzy poszczególnymi liniami autobusowymi i tramwajowymi (nr 4, 7, 9 i 12). Od soboty – 25 czerwca na przystanku tramwajowo-autobusowym Rondo Rataje na ulicy Zamenhofa (przed wjazdem na rondo) będą się zatrzymywały autobusy wyjeżdżające z ulicy Piłsudskiego. Dotyczy to linii dziennych nr 152, 162, 166, 181, 196 oraz nocnych nr 212 i 222.

Natomiast przystanek Serafitek znajdujący się na ulicy Krzywoustego (w kierunku centrum) będzie przystankiem podwójnym. To oznacza, że w jednym czasie będą mogły się na nim zatrzymać jednocześnie dwa pojazdy komunikacji miejskiej. Warto pamiętać, że w takim przypadku drugi pojazd po zakończeniu wymiany pasażerskiej nie zatrzymuje się ponownie.

Fot. ZTM Poznań