ZDERZENIE TRAMWAJÓW

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-GRUNWALD: 14 osób zostało rannych po zderzeniu dwóch tramwajów przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca br. ok. godz. 11 na wysokości ul. Kolejowej. Do zdarzenia doszło w wyniku wykolejenia się tramwaju linii nr 1, który jechał w kierunku ul. Głogowskiej. Jego wykolejony tył uderzył w przód tramwaju linii nr 10, jadącego w stronę Rataj.

Co najmniej rannych jest 14 osób, w tym jedna ciężko. Gazeta Wyborcza poinformowała, że to około 30-letnia Ukrainka, którą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował. W szpitalu mają też pozostać na obserwacji 3 kolejne osoby. Pozostałych 10 pasażerów po badaniach prawdopodobnie ma wyjść do domów

Gazeta Wyborcza ustaliła też, że tramwaje prowadziły motornicze z wieloletnim doświadczeniem. Po badaniu alkomatem stwierdzono, że obie były trzeźwe. MPK zapewnia, że jeśli będą potrzebować wsparcie psychologa, otrzymają je. Z relacji świadków wynika, że oba tramwaje miały zielone światło. Przyczyny wypadku ustala komisja powołana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Z powodu wypadku występowały poważne utrudnienia w ruchu. Ulicą Hetmańską, w rejonie Kolejowej, nie kursowały przez kilka godzin tramwaje.

 Tramwaje linii 1, 7 i 11 kursują ulicą Głogowską, Matyi, Królowej Jadwigi. Tramwaje linii 10 i 92 skierowane są do pętli Górczyn PKM. Uruchomione zostały 4 autobusy „Za tramwaj” na odcinku Głogowska/Hetmańska – Rondo Starołęka – informuje MPK.

Wieczorem sytuacja wróciła do normy, a tramwaje w tym miejscu na razie jadą wolniej niż zwykle.

Fot. Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu