NOCNE AUTOBUSY

AKTUALNOŚCI

KLESZCZEWO: W nocy z 3 na 4 czerwca 2022 roku zacznie działać letnia, weekendowa linia nocna pomiędzy Kleszczewem a Poznaniem.

Już 3 czerwca o godzinie 0:35, z Kleszczewa w stronę Poznania pojedzie autobus linii nr 431, a z Poznania w stronę Kleszczewa nr 432, który będzie odjeżdżał z Ronda Rataje o godzinie 1:25. Autobusy będą kursować w dniach: pt./sob. i sob./niedz. oraz  w święta. Kursy wprowadzone są na okres próbny, który przewidziano do końca sierpnia 2022 r. 

Na kursy nocne Gmina wyraziła zgodę uwzględniając toczącą się od szeregu lat dyskusję w powyższej sprawie oraz nowe możliwości, które są wynikiem poniesionych nakładów finansowych, min. na zakup autobusów poprawiających bezpieczeństwo pasażerów i kierowców.

Na ostateczne decyzje dotyczące funkcjonowania kursów nocnych będzie miało wpływ szereg czynników, obok kwestii finansowych związanych min.  ze stopniem zainteresowania ze strony pasażerów, brane będą pod uwagę również aspekty bezpieczeństwa i porządkowe – czytamy na stronie kleszczewo.pl.

Fot. ZTM Poznań