ULICA PO REMONCIE

Komunikacja

POZNAŃ-MINIKOWO: Ulica Rozwadowska na południu Poznania jeszcze w ubiegłym roku była drogą gruntową. Teraz odcinek od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej jest nie tylko utwardzony, ale też został rozbudowany o nowe chodniki i oświetlenie. 

Ul. Rozwadowska zmieniła się na około półkilometrowym odcinku od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. W ramach robót utwardzoną jezdnię pokryła asfaltowa nawierzchnia, a po obu jej stronach powstały chodniki. Podczas prac zmieniło się również skrzyżowanie ul. Rozwadowskiej z ul. Tyczyńską, które zostało pokryte betonową kostką. W ramach inwestycji powstały także zjazdy do posesji. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, ulica jest strefą z ograniczeniem prędkości do 30 km na godz.

Przebudowana ulica zyskała także nowe oświetlenie i system odprowadzenia wód deszczowych z powierzchni drogi wraz z elementami kanalizacji deszczowej. Powstał również nowy kanał technologiczny. Do wykonania pozostały prace porządkowe i procedura odbiorowa – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie