UTRUDNIENIA NA BARANIAKA

Komunikacja

POZNAŃ-POLANKA: Miejski Inżynier Ruchu informuje, że od 4 maja do 31 lipca 2022 r., w związku z przebudową skrzyżowania ul. Baraniaka i Wołkowyskiej, wprowadzono zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania.

W pierwszym etapie prowadzone są prace przy poszerzaniu jezdni po północnej stronie ul. Baraniaka i wygradzane lub zawężane będą pojedyncze pasy jezdni w kierunku centrum oraz w kierunku ul. Dymka. Dopuszczalna prędkość pojazdów została czasowo ograniczona do 30 km/h, a ruch pieszych odbywa się południową stroną ulicy Baraniaka. Na czas budowy sygnalizacji przez dwa dni ul. Wołkowyska będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Baraniaka do Prużańskiej, a ruch w kierunku ul. Baraniaka jest możliwy objazdem ulicami: Prużańską, Słonimską i Inflancką.

W etapie drugim i trzecim (po ok. 2 dni robocze) wygradzane będą pojedyncze pasy ulicy Baraniaka w kierunku centrum, a prędkość maksymalna pojazdów będzie tam ograniczona do 30 km/h. Ponadto wygrodzony będzie chodnik po północnej stronie ulicy.