UTRUDNIONY WJAZD

Komunikacja

POZNAŃ-FRANOWO/: Szybciej niż planowano nastąpią zmiany podczas remontu na trasie katowickiej przy wjeździe na poznańskie Pokrzywno i Szczepankowo. Oznacza to sporo utrudnień i objazdy dla kierowców. Zmiany wprowadzno też na ul. Książęcej w Poznaniu.

W związku z postępem robót związanych z remontem nitki wylotowej ul. B. Krzywoustego, na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi do węzła autostradowego Krzesiny, już od 15 kwietnia będą one toczyły się w rejonie wyjazdu ze Szczepankowa. Dlatego wcześniej niż zapowiadano, bo już w nocy z czwartku na piątek (z 14 na 15 kwietnia), nastąpią zmiany organizacji ruchu w tym rejonie.

Od wczesnych godzin porannych 15 kwietnia wyjazd z ul. Torowej w ul. Krzywoustego będzie niemożliwy. Planuje się, że roboty wymagające zamknięcia tego wyjazdu potrwają do ok. 12 maja br. Termin ten może ulec zmianie, w zależności od postępu prac. W tym czasie kierowcy chcący wyjechać na trasę na Kórnik będą mogli poruszać się objazdem poprowadzonym przez ul. Krzywoustego w stronę miasta, do węzła przy ul. Klenowskiej i Kinepolis.

W tym samym czasie wjazd z ul. Krzywoustego w ul. Torową, do Szczepankowa, zostanie utrzymany z ewentualną niewielką korektą przebiegu – przez wyspę dzielącą – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przypominamy, że prace remontowe toczą się na prawym, służącym do wolniejszej jazdy, pasie nitki wylotowej, prowadzącej w kierunku Kórnika. Ruch z prawego pasa został skierowany przez przewężenie na pas lewy, po którym można się poruszać na remontowanym odcinku z maksymalną prędkością  40 km/h.

Z kolei od 14 kwietnia nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicy Książęcej w Poznaniu. Rozpoczęły się prace na wschodnim pasie jezdni. Dopuszczalna prędkość to 30 km/godz.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie