POŻEGNANIE OBRAZU

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-NOWE MIASTO: 5 stycznia 2022 roku obraz Matki Boskiej Czestochowskiej zawita do Seminarium i Domu Głównego TChr, dzień później obraz pojawi się Arcybiskupim Seminarium Duchownym. W niedzielę 9 stycznia 2022 roku odbędzie się pożegnanie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, co zakończy trwający od 18 maja 2019 roku czas peregrynacji w Archidiecezji Poznańskiej.

Archidiecezja Poznańska opublikowała w internecie program pożegnania w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu na Ostrowie Tumskim jest następujący:

  • 8 stycznia o godzinie 20.00 z kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce wyruszy uroczysta procesja z Ikoną Matki Bożej Jasnogórskiej do katedry, gdzie do godz. 21.00 trwać będzie modlitwa zakończona Apelem Jasnogórskim;
  • od godz. 21.30 do godz. 23.30 – „Kana Galilejska Młodych”, którą poprowadzi Chór i Orkiestra Jordan;
  • o północy z soboty na niedzielę Pasterka Maryjna w intencji o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
  • w niedzielę 9 stycznia o godz. 8.00 Eucharystia dla członków Żywego i Nieustającego Różańca;
  • o godz. 10.00 Msza Święta dla duszpasterstw mężczyzn, szczególnie dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej;
  • o godz. 12.00 w katedrze poznańskiej centralna uroczystość pożegnania Ikony Jasnogórskiej transmitowana przez TVP Poznań, Radio Emaus i w Internecie, koncelebrowana przez zaproszonych biskupów oraz dziekanów z wszystkich dekanatów archidiecezji; homilię wygłosi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

W niedzielę 9 stycznia 2022 roku ofiary zbierane podczas Mszy Świętych w całej archidiecezji będą przeznaczone na budowę kościoła pw. Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie – wotum archidiecezji za dar nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej – czytamy w komunikacie Archidiecezji Poznańskiej.

Fot. Archidiecezja Poznańska