PEREGRYNACJA OBRAZU

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-NOWE MIASTO: Na początku grudnia 2021 roku mieszkańcy powitali Obraz Jasnogórski na Osiedlu Warszawskim wraz z księdzem proboszczem Tomaszem Bulińskim oraz arcybiskupem Stanisławem Gądeckim.

Następnie w szyku procesyjnym mieszkańcy przeszli za Obrazem ul. Inowrocławską i Toruńską do kościoła. Obraz ponieśli dorośli i młodzież. W kościele odbyło się nabożeństwo powitania i Msza św. z udziałem ks. Arcybiskupa i wszystkich kapłanów z dekanatu. O godz. 20 rozpoczął się różaniec prowadzony przez Członków Żywego Różańca a następnie, o godz. 21 Apel Jasnogórski prowadzony przez kustosza obrazu. O godz. 22 odbyło się czuwanie modlitewne młodzieży, a o godz. 24 Pasterka Maryjna w intencji powołań.

W tej Mszy św. o północy mają uczestniczyć kapłani, którzy pracowali w tej parafii. Przewodniczył jej ks. Wojciech Ławniczak , a Słowo Boże wygłosił ks. Maciej Kubiak. Przez całą noc w kościele odbywało się czuwanie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

2 grudnia 2021 roku zaplanowano mszę dla młodych oraz dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Modlitwa Anioł Pański ma się odbyć o godz. 12, Msza św. i Akt zawierzenia wspólnoty parafialnej Pani Jasnogórskiej oraz nabożeństwo pożegnania o godz. 16 – czytamy na Facebook’u Warszawskie Poznań.

Peregrynacja obrazu w Poznaniu potrwa do początku 2022 roku. 5 stycznia zawita do Seminarium i Domu Główny TChr, dzień później obraz pojawi się Arcybiskupim Seminarium Duchownym, 7 stycznia  – Alumnat – Filipini. Główne uroczystość zaplanowano na 8 stycznia. W tym dniu odbędzie się celebracja w kościele Matki Bożej in Summo w godzinach porannych oraz w Kościele św. Małgorzaty od godz. 16-tej.

O godz. 20 rozpocznie się uroczysta procesja do katedry. O godz. 21.15 odbędzie się Kana Galilejska Młodych, O północy zaplanowana jest Archidiecezjalna Pasterka Powołaniowa, a 9 stycznia w godz. 1.00 – 10.00 mają odbyć się czuwania przy Matce Bożej Grup, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

Fot. Archidiecezja Poznańska