ZDERZENIE Z TRAMWAJEM – SĄ RANNI

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-WINOGRADY:  Poważnie wyglądający wypadek tramwaju i autokaru oraz utrudnienia i objazdy.

Do wypadku doszło ok. godz. 13 w rejonie skrzyżowania ulicy Naramowickiej z Serbską w Poznaniu.

  • Autokar prawdopodobnie wjechał na czerwonym świetle w tramwaj – napisał jeden z czytelników epoznan.pl.
Fot. Facebook/Gdzie jest wypadek w Poznaniu

Wszelkie okoliczności wypadku ustala policja. Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań potwierdza, że w zderzeniu udział brali tramwaj linii nr jadący w kierunku centrum oraz autokar, a po zderzeniu tramwaj uległ wykolejeniu.

Od godziny 12:57 z powodu wypadku tramwaju z autokarem na skrzyżowaniu ulic Naramowicka/Serbska wstrzymany został ruch tramwajowy od pętli Wilczak do końcówki Błażeja. Tramwaje linii 3 i 10 zostały skrócone do pętli Wilczak. Na odcinku Wilczak – Błażeja uruchomiona została komunikacja „za tramwaj”. Autobusy kursujące ulicą Serbską kierowane są objazdami – podaje MPK.

  • Zamknięta jest ul. Serbska od skrzyżowania z ul. Wilczak do skrzyżowania z ul. Naramowicką. Droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach” – informują przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich. – Prosimy o omijanie tego rejonu i wybieranie alternatywnych tras. Zachowajcie ostrożność” – dodają.

Policja potwierdza, że w wyniku wypadku ucierpiały 4 osoby: motorniczy, kierowca autokaru i dwóch pasażerów z tramwaju.

Fot. Facebook/Gdzie jest wypadek w Poznaniu – Instagram/poznan_moment, Czytelnik Wieści z Okolicy