POZNAŃ-WINOGRADY: Poważnie wyglądający wypadek tramwaju i autokaru oraz utrudnienia i objazdy.
Do wypadku doszło ok. godz. 13 w rejonie skrzyżowania ulicy Naramowickiej z Serbską w Poznaniu.
- Autokar prawdopodobnie wjechał na czerwonym świetle w tramwaj – napisał jeden z czytelników epoznan.pl.

Wszelkie okoliczności wypadku ustala policja. Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań potwierdza, że w zderzeniu udział brali tramwaj linii nr jadący w kierunku centrum oraz autokar, a po zderzeniu tramwaj uległ wykolejeniu.


– Od godziny 12:57 z powodu wypadku tramwaju z autokarem na skrzyżowaniu ulic Naramowicka/Serbska wstrzymany został ruch tramwajowy od pętli Wilczak do końcówki Błażeja. Tramwaje linii 3 i 10 zostały skrócone do pętli Wilczak. Na odcinku Wilczak – Błażeja uruchomiona została komunikacja „za tramwaj”. Autobusy kursujące ulicą Serbską kierowane są objazdami – podaje MPK.
- Zamknięta jest ul. Serbska od skrzyżowania z ul. Wilczak do skrzyżowania z ul. Naramowicką. Droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach” – informują przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich. – Prosimy o omijanie tego rejonu i wybieranie alternatywnych tras. Zachowajcie ostrożność” – dodają.
Policja potwierdza, że w wyniku wypadku ucierpiały 4 osoby: motorniczy, kierowca autokaru i dwóch pasażerów z tramwaju.
Fot. Facebook/Gdzie jest wypadek w Poznaniu – Instagram/poznan_moment, Czytelnik Wieści z Okolicy
