WYPADEK PO POŚCIGU (AKTUALIZACJA)

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ – DĘBIEC: – Przy ulicy Opolskiej był wypadek po pościgu policji – napisał do portalu Wieści z Okolicy czytelnik.

Policja informuje, że 31 stycznia 2023 roku w stolicy Wielkopolski była prowadzona obława za mężczyzną podejrzanym o zabójstwo w innym województwie.

Przy ulicy Opolskiej uciekinier zderzył się z innym pojazdem i zginął na miejscu. Osoba z drugiego auta została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Z tego powodu autobusy linii nr 149 oraz 175 skierowano objazdem : Jesionowa – Lotników 302. Dywizjonu Poznańskiego – Kołłątaja .Objazd w obu kierunkach .Autobusy omijają przystanki: 'Będzińska, – 'Sempołowskiej’ i 'Cieszyńska n/ż’ – czytamy w komunikacie MPK.

AKTUALIZACJA 1.02..2023

Dziennikarze Gazety Wyborczej ustralili, że 32-latek miał uciekać ze wsi Wola Bachornej niedaleko Aleksandrowa Kujawskiego. Tam w jednym z domów znaleziono zwłoki 55-letniej kobiety z podciętym gardłem. To matka uciekiniera. Policjanci podejrzewali, że sprawcą może być jej syn.

Policjanci ustalili, że podejrzany jechał ulicami Poznania czerwoną Skodą Fabią. Auto zostało zauważone przez funkcjonariuszy na Dębcu. Na ulicy Opolskiej auto 32-latka czołowo zderzyło się z innym pojazdem.

– 76-latek został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. – Ma złamane żebra, nogę, miednicę, ale żyje. Mamy nadzieję, że jego zeznania rzucą więcej światła na okoliczności tego wypadku”– powiedział mł. insp. Borowiak w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Według ustaleń „Wyborczej” policja bierze pod uwagę dwie wersje zdarzenia. Pierwszą, że 32-latek stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z autem jadącym z przeciwnej strony i drugą, że zrobił to celowo. Okoliczności tragicznego zdarzenia są nadal wyjaśniane przez śledczych.

Fot. Screen Facebook/Gdzie jest wypadek w Poznaniu – Piotr Jędraszczyk