PŁATNE PARKINGI

AKTUALNOŚCI

POZNAŃ-MALTA: Od 15 stycznia 2023 r. dzierżawca parkingów w pobliżu Jeziora Maltańskiego może pobierać od kierowców opłaty za postój.

O sprawie poinformował portal epoznan.pl, który napisał, że Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji nie jest to jedyny parking w rejonie Malty, na którym zaczną być pobierane opłaty: 4 zł za godzinę w tygodniu i 5 zł w weekend i święta. Za brak biletu będzie trzeba zapłacić 150 zł.

– Od 15 stycznia trzy parkingi nad Maltą: przy Maltance, ul. Baraniaka oraz w pobliżu Campingu Malta (ul. Krańcowa) będą pod opieką zewnętrznego operatora. Od tego dnia będą również pobierane opłaty parkingowe – wyjaśnia portalowi epoznan.pl Filip Borowiak z POSiR. –  Zaobserwowaliśmy, że wspomniane miejsca od pewnego czasu były masowo wykorzystywane jak parkingi buforowe, co utrudniało zostawienie auta osobom, które przyjeżdżały nad Maltę w celach rekreacyjnych – dodaje w rozmowie z portalem rzecznik.

Jak podkreśla Borowiak, na dwóch największych parkingach przy Malcie – nad trybunami Toru Regatowego Malta oraz parking Malta Ski – opłaty są pobierane od dawna. 

Fot. ZDM Poznań